BÜYÜKADA’ YA GELMEK İÇİN 5 NEDEN …

Havaların ısınması ile birlikte Adalar sezonu  açıldı! Sizde İstanbul’un kalabağın dan sıkılmadınız mı? Trafikten uzak, bol oksijenli, evleri, sokakları ve manzarası ile doğa harikası olan Büyükada’ya güzel ve kısa bir deniz yolculuğu yapmak isterseniz Büyükada sizin için güzel bir alternatif. Büyükada ya neden gelin? Sizin için derledik.

Adalar vapuruna bindiğinizde sizi başka hissettirir Büyükada. Hem bu kadar yakın olması hem de şehrin karmaşasından uzak olması en önemli özelliğidir. Güne güzel bir kahvaltı ile başlamak gibisi yok. Büyükada Bistro Candy Garden bahçesinde yeşillikler içinde güzel bir kahvaltı ardından yürüyüş yapıp Büyükada’ nın köşkleri ile meşhur olan sokaklarda gezebilirsiniz.

İster bisiklet kiralayın isterseniz yürüyün! Büyükada da kısa yürüyüşler yapabilir, kendinizi çimenlere atıp mis gibi deniz manzarasının tadını çıkarabilirsiniz! Belki de en çok sevilen taraflarından bol oksijenli mis gibi bir hava size çok iyi gelecektir. Dil burnu tabiat parkında yürüyüş parkuru olduğunu da hatırlatalım.

Yaz günlerinin en vazgeçilmezi tabi ki deniz sezonunun açılması! Büyükada deniz severler için biçilmez kaftan. Özel motorlar ile beach klüplerine gidebilir yada sahilde deniz kum ve güneş’in tadını çıkarabilirsiniz!

Büyükada da birçok tarihi yer  bulunmakta. En önemlileri arasında Aya yorgi manastırı, Rum Ortodoks Ruhban Okulu ve Müzeler ile birlikte tarihi adını yazmış köşklerde bulunmakta. Gezinize bu tarihi yerleri de ekleyerek bu güzel değerleri de gezebilirsiniz.

Büyükada Simgesi Büyükada Şekercisi Candy Garden ‘ın şeker ağacında fotoğraf çekip mis gibi el yapımı tatlıları ve şekerleri ile birlikte gününüzü tatlandırıp, kahveleri ile yorgunluğunuzu atın, limonatası ile ferahlamakta isteyebilirsiniz.

Akşam yemeği için de Büyükada Bistro Candy Garden Dünya Mutfağı menüsü ile sizlere güzel bir alternatif sunuyor.

Haydi atlayın Adalar Vapuruna..

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir