İştah Kabartan Film Listesi

Bazı filmler vardır ki izlerken ağzınızı sulandırır ! Sizler için en sevdiğimiz yemek ve çikolata temalı filmleri derledik.

Eğer  bu filmleri izlemediyseniz en kısa sürede izlemenizi tavsiye ediyoruz. Yanınıza bir tablet çikolata ve şekeri almayı unutmayın!

CHARLİE’ NİN ÇİKOLATA FABRİKASI

Charlie ailesi ile yaşayan fakir bir çocuktur. Willy Wonka’nın fantastik ve esrarengiz çikolata fabrikası tüm dünya tarafından merak edilen bir yerdir. Charlie’nin en büyük merakı bu fabrikayı görmektir. Bir gün Willy Wonka fabrikasında üretilen 5 çikolata ambalajına altın bilet saklamıştır. Bu altın biletleri bulan 5 çocuk Willy Wonka’nın fabrikasında müthiş bir geziye katılma hakkını kazanıyor. Charlie bu fabrikadaki geziye hak kazanmak için elinden geleni yapmaya çalışacaktır.

AŞK TARİFİ

Kate Armstrong, Manhattan’daki 22 Bleecker Restaurant’ında baş aşçıdır. Kate, işini severek yapan mükemmel bir kadındır. Kate’in bu mükemmelliyetçi tavrı ekibe yeni katılan, vurdum duymaz tavırlarıyla dikkaten çeken, yardımcı aşcı Nick Palmer’ın etkisiyle değişime uğramaya başlar.

ÇİKOLATA

Çikolata filminin konusunda ufak ve sakin bir köylede gündelik yaşamlarını süren Fransızlar köye gizemli bir genç kadının taşınmasıyla hayatları birden değişir. Monoton hayatları bu genç kadın ve ufak kızının açtığı çikolata dükkanı ile farkında olmadan değişecektir. Fakat bu durumdan memnun olmayan insanlar vardır ve bunu bozmak için ellerinden gelen kötülüğü yapabilecek kişilerdir. Fakat bu birbirinden güzel çikolataların karşısında durmak hiç o kadarda kolay değildir.

BİR TUTAM BAHARAT

Yemek uzmanı ve akıl hocası olan büyükbabası, Fanis’e hem yemekleri hem de hayatı tatlandırmak için onlara biraz tuz ve Bir Tutam Baharat katmak gerektiğini öğretir. Büyüyüp dört dörtlük bir aşçı olan Fanis, yemek yapma becerisini çevresindeki insanların hayatına tat katmak için kullanır. 35 yıl sonra Atina’dan ayrılır ve büyükbabası ve ilk aşkıyla tekrar bir araya gelebilmek için doğduğu yer olan İstanbul‘a döner; ancak bu geri dönüş, kendi hayatına biraz baharat katmamış olduğunu hatırlatacaktır.

Ratatouille

Ramy adındaki bir fare, ailesinin tüm istemeyişi ve bir fare olarak yapılması imkansız olmasına rağmen, büyük bir Fransız aşçı olma hayalleri kuruyor. Kader Remy’yi Paris’in kanalizasyonlarına attığında, Remy kendini, yemek pişirme üstadı Auguste Gusteau sayesinde ünlenmiş bir restoranın altında buluyor. Eşsiz bir Fransız restoranının mutfağındaki hoşlanılmayan ve hatta kesinlikle istenmeyen bir misafir olmanın getirdiği tehlikelere rağmen, Remy’nin aşçı olma arzusu; tüm olayları alevlendirerek Paris’in yemek dünyasını tepe taklak eden inanılmaz bir üstünlük mücadelesi başlatır.

CHEF

Carl Casper şık bir restoranda çalışan bir baş aşçıdır. Kendi mutfağına ait yemekleri nefistir ama lokantanın menüsüne bağımlı çalıştıkça yaratıcılığı ve ona bağlı olarak da yemeklerinin lezzeti düşüşe geçer. Üstelik önemli bir gurmenin yemekleri hakkında yaptığı olumsuz eleştiriler Carl için bardağı taşıran son damla olur.

ÇOK PİŞMİŞ

Adam Jones Paris’te yaşayan iyi bir ahçıdır. Başı boş tavırları hep hayatta kaybetmesine sebep olmuştur. Yine aynı şekilde uyuşturucu sevdası yüzünden işini kaybeder. Artık hayatının düzene girmesi için yeni bir başlangıç yapmak zorundadır. İlk iş olarak kendine bir hedef koyar ve 3. Michelin yıldızını almak için çalışmalara başlar. İyi bir ekip kurmak isteyen Jones, Londra civarında en yetenekli şef arayışına çıkar. Fakat güzel Helene’yi ikna etmek için çok uğraşması gerekecektir.

ÜSTTEKİ KADIN

Filmin en çok başınızı döndürecek kahramanı Isabella genç ve herkesin ilgisini üzerinde toplayan bir kadındır. Ancak çocukluğundan kalma küçük bir rahatsızlığı vardır. Bu hastalığından kurtulmak için bir arkadaş tavsiyesi ile “Vodoo” büyüdü ile tanışır ve hastalığından kurtulur. Ancak bilmediği bir şey vardır, o da büyünün yan etkisidir. Ailesi bu yan etkilerden kurtulmak için Yemenja adlı “Okyanus Tanrıçası”na yalvarır. Karşılığında ise tüm dertlerini unutturacak yeni bir yetenek kazanır: Çok lezzetli yemekler yapma yeteneği.

Julie & Julia

Julie ve Julia, birbirinden bağımsız iki hayatın ne kadar da benzeyebileceğini gösteriyor. Her iki kadın da aynı sorun ve sıkıntılara meydan okuyor ve kendilerini yemek yapmaya adıyor.

AŞK TARİFİ

Aşk Tarifi filminin konusunda Hasan Kaddam çok yetenekli bir aşçıdır ve Hindistan’daki siyasi kargaşa yüzünden ailesini kaybeder ve orayı terkederek Fransaya göç eder. Fransada yeni tanıştığı bir arkadaşınında cesaretlendirmesiyle bir Hint restoranı açar fakat açtığı restoranın tam karşısındada Madam Mallory’nin lüks retoranı vardır ve aralarında amansız bir rakabet doğar.

Peki sizin en sevdiğiniz film hangisi?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir